Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality > E-box recyklace starých drobných spotřebičů a baterií

E-box recyklace starých drobných spotřebičů a bateriíZapojení obce Jílové u Držkova do projektu E-BOX

Naše obec se ve spolupráci se společností ASEKOL rozhodla usnadnit občanům třídění vysloužilých malých elektrozařízení a baterií.

Každý občan má nyní možnost zanést drobná elektrozařízení , jako jsou kalkulačky, počítačové myši, klávesnice, přehravače, fotoaparáty, fény, kulmy aj. s max. rozměrem: 27x28 cm  a zdarma se jej zbavit vyhozením do připravené nádoby E- boxu.

Nástavec E-boxu je určen na sběr baterií a akumulátorů.

Do E- boxu  NEPATŘÍ žárovky a zářivky- ty je nutné odevzdat při sběru nebezpečného odpadu, nebo v prodejnách s tímto sortimentem!!

E- box je umístěn na chodbě Hospody  v Jílovém  a je přístupný  v době , kdy je  v provozu.

Společnost Asekol následně zajistí zdarma odvoz a ekologickou likvidaci.

Hlavním cílem vedle usnadnění třídění drobných elektrozařízení je také zvýšení množství sebraných  malých spotřebičů. Ty totiž většinou končí v komunálním odpadu . Pokud se elektrospotřebiče obsahující zdraví škodlivé materiály vyhodí  spolu s běžným odpadem do popelnice, nedojde k jeho recyklaci, ale skončí na řízené skládce. Tak zcela zbytečně dochází k hromadění odpadu, který by mohl být znovu využit. Naopak pokud je elektrozařízení odevzdáno k recyklaci, je zajištěno, že drtivá většina vysloužilého spotřebiče bude opětovně využita. Šetří se tak přírodní zdroje a životní prostředí.

 

456.JPG