Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality > Vánoční strom v Jílovém u Držkova

Vánoční strom v Jílovém u DržkovaKrásný adventí čas Vám všem
 
Dnes na 1. adventní neděli byl v Jílovém rozsvícen vánoční strom před obecním úřadem. Současná situace nám neumožnila se sejít při tradičním rozsvícení. Přejeme Vám do adventního období hlavně pohodu a klid, úsměv na tváři za každé situace a hlavně to nejdůležitější , hromadu štěstí a zdraví.
To vše Vám přeje zastupitelstvo obce  Jílové u Držkova. 
128276125_180095310446724_4741488736553588073_n.jpg
 
 
Dříve, než nastane Štědrý den, proběhnou čtyři adventní neděle:
 
♦️ První adventní neděle je označována za železnou. V tuto neděli se zapaluje na adventním věnci první fialová svíčka. Je to tzv. svíce proroků. Svíčka symbolizuje naději. První adventní týden je spjat se svátky svaté Barbory a Mikuláše.
♦️ Druhou adventní nedělí je bronzová. Má reprezentovat lásku a Ježíškovy jesličky. V tuto neděli by se na věnci měla zapálit druhá fialová svíce. Této svíci se říká betlémská a symbolizuje mír.
♦️ Třetí adventní neděle je stříbrná, nebo také pastýřská. V tuto neděli se slaví křesťanský svátek zvaný Gaudete, který je spjat s těšením se na narození Ježíše. Advent se přehoupl do druhé poloviny a získává více slavnostní nádech. V tento den se kostel zdobil květinami a vše okolo bylo růžové, růžová by měla být správně i třetí adventní svíčka, tzv. svíčka přátelství. A proč zrovna růžová? Protože jde o symbol radosti.
♦️ Poslední adventní nedělí je tzv. zlatá neděle nebo také andělská neděle. V tento den se zapaluje na věnci čtvrtá fialová svíčka, která je symbolem míru, pokoje a lásky.