Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality > Výstava v Železném Brodě - Skleněná šatna a místa kde sklářem může být každý

Výstava v Železném Brodě - Skleněná šatna a místa kde sklářem může být každý 

Skleněná šatna a místa kde sklářem může být každý

Železný Brod vám po celé letošní léto nabídne v galerii Vlastimila Rady zcela jedinečnou výstavu, která představí kreativní práci švadlen a sklářů. Uvidíte šaty pošité bižuterií s vypracovanými detaily, které ohromily na módních přehlídkách Made in Jablonec v průběhu uplynulých deseti let. Vystaveny budou nejen modely, které designéři vytvořili pro jedinečné příležitosti, ale i unikátní šperky. Vystaveny budou i modely zvučných jmen jako je Beáta Rajská, Natali Ruden nebo Boris Hanečka. 

Součástí výstavy budou kreativní workshopy, při kterých si vyzkoušíte práci se sklem a bižuterií. Pod vedením zkušených lektorů jistě zvládne vytvořit vlastní šperk či jiný výrobek opravdu každý.

Výstavu doplní hra o Tajemný poklad, ukrytý v kouzelné truhle, a Galerijní Radovánka. Radovánky jsou souborem kvízových otázek, které návštěvníkům výstavy umožní objevovat skryté detaily jednotlivých výstav. Připravovány jsou pro všechny výstavy konané v galerii. Pomyslnou třešničkou na dortu bude slosování Radovánek na konci výstavy, kdy hlavními výhrami budou hodnotné skleněné šperky od vystavujících firem.

Dalším lákadlem ve sklářském duchu bude již mnoha lety prověřené Putování po stopách Skřítka Střípka. Skřítkovy stopy vás provedou celým městem. Zároveň vám otevřou dveře dílen, ve kterých si budete moct vyzkoušet sklářské řemeslo, jako například foukání skla u kahanu nebo práci na sklářském brusu. Součástí této železnobrodské hry jsou bonusy, jejichž cílem je nabídnout návštěvníkovi nejen mnoho nevšedních zážitků, ale i možnost zakoupit si skleněnou krásu přímo od výrobce. S „prázdnou“ ze Železného Brodu určitě neodejdete, tak se přijďte přesvědčit.

 

ZB.PNG