Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality > Vývoz sběrného E- boxu- malé elektrospotřebiče

Vývoz sběrného E- boxu- malé elektrospotřebiče



 

 

Obec ve spolupráci se společností ASEKOL  usnadňuje  občanům třídění vysloužilých malých elektrozařízení.

 

Pokud máte malé elektrospotřebiče a chcete je zlikvidovat. Máte možnost v týdnu od 11.12.2023 do 15.12. 2023 je zanést do E- boxu. ( chodba přízemí obecního úřadu) V příštím týdnu bude probíhat vývoz. Tato služba je umožněna po celý kalendářní rok. 

Každý občan má možnost zanést
– video přehrávače, DVD přehrávače, radiopřijímače, dálkové ovladače, sluchátka, – videokamery, digitální a analogové fotoaparáty včetně příslušenství (např. teleobjektivy, blesky apod.), herní konzole, videohry včetně ovladačů (joysticky, gamepady apod.), elektrické hračky (např. autodráhy, vláčky, RC modely apod.), mobily, kalkulačky, telefony, discmany nebo MP3 přehrávače na obecní úřad Jílové u Držkova a zdarma se jej zbavit vhození do připravené nádoby, tzv. E-boxu. Baterie do spotřebičů mají vlastní speciální box umístěný nad E-boxem.


Do E-boxu nepatří:
baterie do automobilů, úsporné zářivky a baterky
Na obecním úřadě je umístěn v prostorách chodby.
Kolektivní systém ASEKOL následně zajistí zdarma odvoz a ekologickou likvidaci.

Hlavním cílem vedle usnadnění třídění drobných elektrozařízení je také zvýšení množství sebraných malých spotřebičů. Ty totiž většinou končí v komunálním odpadu. Pokud se elektrospotřebič obsahující zdraví škodlivé materiály vyhodí spolu s běžným odpadem do popelnice, nedojde k jeho recyklaci, ale skončí na řízené skládce. Tak zcela zbytečně dochází k hromadění odpadu, který by mohl být znovu využit. Naopak pokud je elektrozařízení odevzdáno k recyklaci, je zajištěno, že drtivá většina vysloužilého spotřebiče bude opětovně využita. Šetří se tak přírodní zdroje a životní prostředí.