Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality > Znak a vlajka obce Jílové u Držkova

Znak a vlajka obce Jílové u Držkova 

Znak a vlajka obce Jílové u Držkova

Rozhodnutím č. 105 předsedy Poslanecké sněmovny Mgr. Radka Vondráčka ze dne 23. března 2021 získala obec Jílové u Držkova nově právo používat svoji vlajku a znak.

Dekret o udělení symbolů (znak, vlajka) převzal starosta obce Jílové u Držkova Bc. Otakar Foltýn. Bohužel, s ohledem na současnou koronavirovou situaci, nebylo možné uskutečnit slavnostní předávací ceremoniál v prostorách Poslanecké sněmovny, který se těší letité tradici.

Z několika návrhů znaků a vlajek předložených heraldikem panem Stanislavem Kasíkem vybralo zastupitelstvo na svém zasedání dne 15. července 2020 usnesením č. 27/20 jeden návrh.

 

Právo užívat obecní symboly uděluje předseda Poslanecké sněmovny podle § 34 a zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, a v souladu s § 29 odst. 3) zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, ve znění pozdějších předpisů, na základě doporučení sněmovního Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Žádosti o udělení obecních symbolů projednává Podvýbor pro heraldiku a vexilologii. Podvýbor stanoví expertní skupinu, která je jeho poradním orgánem a je složena z odborníků v oboru heraldiky (nauka o znacích) a vexilologie (nauka o vlajkách).

 

znak a vlajka 2021.PNG

 

IKONOGRAFIE

1 znak + vlajka.PNG

2 znak + vlajka.PNG