Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality

Aktuality


 

 

 

 


 

Obecní úřad v pondělí 4. července UZAVŘEN

oú.PNGVýstava v Železném Brodě - Skleněná šatna a místa kde sklářem může být každý

 

Skleněná šatna a místa kde sklářem může být každý

Železný Brod vám po celé letošní léto nabídne v galerii Vlastimila Rady zcela jedinečnou výstavu, která představí kreativní práci švadlen a sklářů. Uvidíte šaty pošité bižuterií s vypracovanými detaily, které ohromily na módních přehlídkách Made in Jablonec v průběhu uplynulých deseti let. Vystaveny budou nejen modely, které designéři vytvořili pro jedinečné příležitosti, ale i unikátní šperky. Vystaveny budou i modely zvučných jmen jako je Beáta Rajská, Natali Ruden nebo Boris Hanečka. 

Součástí výstavy budou kreativní workshopy, při kterých si vyzkoušíte práci se sklem a bižuterií. Pod vedením zkušených lektorů jistě zvládne vytvořit vlastní šperk či jiný výrobek opravdu každý.

Výstavu doplní hra o Tajemný poklad, ukrytý v kouzelné truhle, a Galerijní Radovánka. Radovánky jsou souborem kvízových otázek, které návštěvníkům výstavy umožní objevovat skryté detaily jednotlivých výstav. Připravovány jsou pro všechny výstavy konané v galerii. Pomyslnou třešničkou na dortu bude slosování Radovánek na konci výstavy, kdy hlavními výhrami budou hodnotné skleněné šperky od vystavujících firem.

Dalším lákadlem ve sklářském duchu bude již mnoha lety prověřené Putování po stopách Skřítka Střípka. Skřítkovy stopy vás provedou celým městem. Zároveň vám otevřou dveře dílen, ve kterých si budete moct vyzkoušet sklářské řemeslo, jako například foukání skla u kahanu nebo práci na sklářském brusu. Součástí této železnobrodské hry jsou bonusy, jejichž cílem je nabídnout návštěvníkovi nejen mnoho nevšedních zážitků, ale i možnost zakoupit si skleněnou krásu přímo od výrobce. S „prázdnou“ ze Železného Brodu určitě neodejdete, tak se přijďte přesvědčit.

 

ZB.PNGInformační systém Záchranný kruh

Asociace Záchranný kruh - sdružení záchranářských, vzdělávacích a další subjektů a institucí, které se aktivně zabývají problematikami vzdělávání, prevence a přípravy v oblastech běžných rizik a mimořádných událostí, bezpečnosti a ochrany životů, zdraví, životního prostředí a majetku. Společně již od roku 2005 vyvíjí a realizují projekty, vzdělávací materiály a pomůcky, které pomáhají v každodenním životě všem cílovým skupinám, zejména dětem a mládeži, ale i jejich rodičům a pedagogům rozpoznávat rizika a nebezpečí, předcházet jim, připravit se na či správně reagovat v krizových situacích. 

https://www.zachranny-kruh.cz/

 

ZK.jpgZtráty a nálezy - mobilní telefon Samsung

Nalezen mobilní telefon Samsung u lomu v Jílovém. K vyzvednutí na OÚ nebo po domluvě na tel.: 737102277.

 20220620_095609.jpg

20220620_095540.jpg

 

 Pozvánka na dětský den v Loužnici- Putování za pohádkou

DĚTSKÝ DEN-PUTOVÁNÍ ZA POHÁDKOU

V sobotu 25. června 2022 od 14 hodin Vás a všechny děti čeká tradiční dětský den - putování za pohádkou, za Loužnickými strašidýlky.

Program:

Od 15 hod loutkové divadlo Prokůpek

Od 16 hodin kouzelník Roberto

Pohádková stanoviště s úkoly,

předvedení hasičské techniky SDH Loužnice

Skákací hrad

tombola

občerstvení a samozřejmě DJ Mira

plakat-2022.jpgHejnické slavnosti 2.-3. července

Hejnické_slavnosti_2022.jpgTuristické noviny Turnovska 2022

 

noviny_turnovsko_2022.pdfZměny jízdních řádů od 12. června 2022

Vážení občané,

informujeme vás o připravovaných změnách ve veřejné dopravě v Libereckém kraji s platností od 12. června.

Kompletní přehled změn je k dispozici na našem webu:

https://www.iidol.cz/navrhovane-jizdni-rady.html

 

Změny jízdních řádů od 12. června 2022.PNGTaneční zabáva v Jílovém 17.6.2022

TZ.jpgPřehled akcí v Železném Brodě - červen 2022

ŽB.PNG

ŽB 2022.PNG