Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality

Aktuality


Nabídka pro Grafiky – zpracování návrhu plakátu na výstavu v Městské galerii Vl. Rady

 

Grafická výzva pro nadějné grafiky

Během letních prázdnin budete moci v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod hledat, objevovat, zkoumat a obdivovat skleněný poklad. Výstava, která představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska, zaplní prostory galerie nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů.

Jak říká referentka galerie Lucie Chvalinová: „Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem „Skleněný poklad“, rozhodli jsme se touto cestou oslovit mladé nadějné grafiky výzvou: „Zapoj svoji fantazii, předveď svoji zručnost, a vytvoř pro potřeby výstavy nápaditý plakát“. Plakát bude použit pro propagaci výstavy. Autor získá finanční odměnu a tím, že jeho práce bude výstavu prezentovat, ukáže svoji grafickou práci a možná získá i další zakázky…

Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.

 

 Doporučení občanům ZÁKLADNÍ OPATŘENÍ K PREVENCI ŠÍŘENÍ ONEMOCNĚNÍ KORONAVIREM (COVID-19)

Na základě jednání Krajské epidemiologické komise Libereckého kraje, ve věci onemocnění Coronavirem COVID 19, zasíláme doporučení občanům obsažená v přiložených informačních letákách.

Oddělení krizovího řízení

Krajský úřad Libereckého kraje

 

K3.PNG

K1.PNG

K2.PNGZápis do 1. ročníku - ZŠ Velké Hamry

Datum konání: 6. 4. 2020 - 7. 4. 2020

Zápis do 1.třídy 

Zápis.PNGBazárek v Jílovém u Držkova

Datum konání: 14. 3. 2020

Zveme Vás na bazárek oblečení, hraček, obuvi ...
Místa jsou z důvodu kapacity omezena - přihlašovat se můžete ne tel.: 776 560 580

Bazárek.jpg

 

 
 
 
 
 


Pozvánka na výstavu - Městská galerie Vlastimila Rady Železný Brod

Datum konání: 21. 2. 2020 - 29. 3. 2020

MĚSTSKÁ GALERIE VLASTIMILA RADY

VÝSTAVA „SALON 7“

V pátek 21. února bude v Městské galerii Vlastimila Rady zahájen sedmý ročník výstavního projektu SALON. Již tradičně je k dispozici městský výstavní prostor všem, kteří tvoří z vlastního přesvědčení, bez ohledu na dosažené vzdělání nebo zvolenou výtvarnou techniku. Autoři zde i letos prezentují své originální malby, kresby, fotografie, koláže, plastiky, sklo, keramiku, šperky a další umělecké artefakty. Přijďte se podívat, jak tvoří vaši sousedé!

Výstavu organizuje Občanská beseda Železný Brod, z. s. ve spolupráci s TIC Železný Brod a potrvá do 29. 3. 2020

 Výstava.JPG

 Masopust v Železném Brodě

Datum konání: 23. 2. 2020

ŽELEZNÝ BROD – MASOPUST

 

Opět po roce tu máme tradiční Železnobrodský Masopust , který se koná v neděli 23. února.
Budeme předávat klíč a vycházet od Běliště, přes Trávníky směrem na Malé náměstí, kde bude probíhat bohatý doprovodný program.
Můžete se těšit na dobové stánky, taneční vystoupení, tradice a zvyky Masopustu-svatba nevěsty a ženicha, pohřeb basy, kolo na staré báby, koblihy, jitrnice, spoustu masek, ale hlavně na skvělou zábavu. Přijďte podpořit tuto krásnou tradici, masky jsou vítané.

 

Autor:

Vebrová Veronika, Informační a kulturní středisko Železný Brod

 

987.JPG

 Pozvánka na přednášku - Putování divočinou Norska

Datum konání: 17. 2. 2020

Tisková zpráva Města Železný Brod:

Cestovatelská přednáška – PUTOVÁNÍ DIVOČINOU NORSKA

Michal Přikryl vás zve na netradiční putování divokou a nevyzpytatelnou přírodou Norska. Od nejjižnějších částí za polární kruh na nejsevernější místa Evropy. Území Sámů – zapadlých arktických vesnic v jedné z nejméně obydlených oblastí světa, kde se tradiční kultura prolíná s digitální dobou. Můžete se těšit na fotografie, videa, rady a tipy na cestu.

Přednášku pořádá Turistické informačním centru Železný Brod, tel: 484 353 333 v prostorách KC Kino v pondělí 17. února od 18 hodin.

 

Dále připravujeme:

  1. 3. Pavel Chlum a Petr Kvarda: Jordánsko – království skalních chrámů a Mrtvého moře
  2. 3. Tomáš Kůdela: Expediční jachting
  3. 4. Michal Přikryl: Divokým Švédskem s dvouměsíčním prckem
  4. 4. Way Away: Na Bramboře kolem světa – Nepál

 

Autor:
Vebrová Veronika, Informační a kulturní středisko Železný Brod

 

456.JPGPozvánka do Radčic na besedu s Lenkou Holubičkovou

Datum konání: 28. 2. 2020

Beseda s paní Lenkou Holubičkovou. Dozvíme se informace o jejich knihách: Hrobům v dáli-které jsou otiskem 1. světové války v našem okolí, beseda bude doplněna i obrázky.

 

84805858_684780235393296_6080995799267803136_o.jpgKrizové hlášení obec Jílové u Držkova - výstraha ČHMÚ velmi silný vítr

HZS LK – Výstraha ČHMÚ na velmi silný vítr – vysoký stupeň nebezpečí 9.2. 22:00 – 10.2. 06:00 (90 km/h), extrémní stupeň nebezpečí 10.2. 6:00 – 10.2.13:00 (110 km/h) a vysoký stupeň nebezpečí 10.2. 13:00 – 10.2. 17:00. Upozorňujeme občany na blížící se výraznou změnu počasí. Počasí u nás bude ovlivňovat hluboká tlaková níže postupující z Britských ostrovů nad Skandinávii a naše území se bude nacházet v silném jihozápadním, postupně západním proudění. Jsou očekávána rozsáhlá poškození stromů a lesních porostů, vyvracení stromů, škody na majetku a některých budovách. Pravděpodobná přerušení elektrických vedení. Výrazně ztížená chůze, nebezpečí úrazů a ohrožení životů uvolněnými předměty, zlomenými větvemi nebo vyvracenými stromy. Komplikace v dopravě z důvodu silných poryvů větru a popadaných stromů, neprůjezdnost komunikací, možnost převrácení nákladního automobilu. Doporučuje se sledovat vývoj situace na internetu ČHMÚ www.chmi.cz a ve sdělovacích prostředcích, sledovat dopravní zpravodajství. Zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Omezit pohyb venku a jízdy autem jen na nejnutnější potřebu. Nezdržovat se a neparkovat zejména v okolí starších budov, v blízkosti větších stromů a vysokých stožárů. Nechodit do lesa a nepřibližovat se k spadlým drátům elektrického vedení. V nutnosti případě jízdy jet maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. Na horách omezit vycházení a nevydávat se na túry. Dodržovat pokyny Horské služby.Československá párty v Jílovém u Držkova

Datum konání: 28. 2. 2020

★★★♛ ČESKOSLOVENSKÁ PÁRTY ♛ ★★★
Zveme Vás na Československou párty v NIGHT LIFE JÍLOVÉ U DRŽKOVA. Připomeneme si ty největší Československé hity od 70's až po současnost.

Československá  Párty Jílové.JPG