Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality

Aktuality


Rozvoz dezinfekce a roušek. Poděkování dobrovolníkům.

D-R.PNGUzavření ubytovacích zařízení

Vážení spoluobčané a osoby provozující ubytovací zařízení na území obce Jílové u Držkova,

tímto Vás žádám o dodržování níže uvedeného platného vládního nařízení ohledně provozování ubytovacích zařízení a pohybu osob. Všechny ubytovací zařízení  musí být uzavřeny.

Porušení tohoto nařízení budeme řešit ve spolupráci s Policií ČR.

Tyto nařízení vedou k ochraně obyvatel obcí a jejich porušování nemůžeme přehlížet.

S pozdravem.

Bc. Otakar Foltýn

starosta

 

Usnesení vlády  ..JPG

 

 

Usnesení vlády ...JPGInfo občanům - nařízení nošení roušek

POZOR !
Od dnešního dne se zakazuje všem osobám pohyb a pobyt NA VŠECH MÍSTECH MIMO BYDLIŠTĚ, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.

Prosím, dodržujte toto nařízení, buďme ohleduplní k druhým.

Pokud nemáte možnost obstarat si roušku nebo ušít, kontaktujte OÚ. Děkujeme

 

89937774_2917380168326136_3769753621026045952_n.jpg

 !!!! Nařízení Krizového štábu Libereckého kraje !!!!

Krizový štáb Libereckého kraje nařizuje od 17. března 2020, od 18.00 až do odvolání, zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory či jiné podobné i provizorní pomůcky jako šátky, šály a další podobné tkaniny).

 

Roušky.jpgObecní úřad - Výpomoc seniorům

Obecní úřad Výpomoc seniorům.PNGŽádost o pomoc s domácí výrobou látkových roušek.

Prosíme veřejnost, aby při pobytu venku nebo ve větším kolektivu nosili lidé roušku, případně šátek, šálu, látkový kapesník atp., neboť tím chrání sebe i ostatní.

Ten hlavní důvod, proč látkové roušky nosit preventivně, je ten, že tím chráníme své okolí. Pokud člověk zakašle, vysílá kapénky daleko před sebe, ale stačí i obyčejná mluva, i při ní “prskáme”. Pokud máme před ústy látkovou roušku, výrazně se sníží množství kapének, které takto vyšleme do světa.

ŽÁDOST O POMOC S DOMÁCÍ VÝROBOU LÁTKOVÝCH ROUŠEK ❗️
Žádáme všechny dobrovolníky, kteří jsou schopni zajistit domácí výrobu látkových roušek – ústenek, aby tak učinili. Tato dobrovolnická akce je koordinována Libereckým krajem.

Krajský krizový štáb zřídil e-mailový kontakt dobrovolnictvi@kraj-lbc.cz, kam se mohou hlásit všichni dobrovolníci, kteří by chtěli přispět svou silou i časem a pomoci ostatním skrze plnění požadavků, které má na seznamu krizový štáb.

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě ????
Noste roušky ????

2020.PNGObecní úřad UZAVŘEN

Uzavření obecního úřadu.JPGInformace z ordinace praktického lékaře Držkov/Zásada !!!

Ordinace Držkov.PNGVyhlášení nouzového stavu (12.3.2020, 14:00 hod)

nouzovy-stav-coronavirus.jpgInformace z ordinace Držkov

Hezký den všem,
ač mediální osvěta je masivní, stále mnoho lidí nemá jasno v tom, jak postupovat v případě příznaků nachlazení/chřipky v tomto výjimečném období.
Prosím o informaci občanů Vašich obcí všemi možnými kanály, dle mého názoru povedený plakát obsahující vše potřebné posílám v příloze.
Je nutné si uvědomit jednu nemilou věc, a to skutečnost, že v běžné ordinaci nelze onemocnění novým koronavirem rozlišit od běžné chřipky či jiného respiračního infektu. Proto apeluji na všechny naše pac., aby v tomto období s chřipkovými příznaky do ordinace fyzicky nechodili, jelikož naplněná čekárna je jako stvořená líheň pro případný snadný přenos. V době e-receptů a e-neschopenek se dá dost věcí vyřešit i na dálku.
Je bohužel možné, že nový virus bude za pár měsíců "běžným respiračním onemocněním s vyšším rizikem komplikací", ovšem nyní jsme stále ještě v režimu, kdy se snažíme zabránit jeho nekontrolovatelnému rozšíření.

Pro aktuální informace doporučuji sledovat web dr. Štefánka, který se problematice věnuje a denně zpracovává aktuální informace způsobem, za který zaslouží uznání.
www.stefajir.cz

Děkuji za spolupráci,
s pozdravem, dr. Žwak

 

Covi.PNG