Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality

Aktuality


Nabídka občanům a OSVČ - Antigenní testování na OÚ Zásada

 

Vážení občané, dostali jsme nabídku od OÚ Zásada na antigenní testování. Pokud byste se chtěli nechat testovat,provádějí antigenní testování každý týden ve středu mezi 17-18h na úřadě v Zásadě. Testuje ČČK. Testování je pro všechny zcela zdarma. Registrace je nutná vždy nejpozději do pondělní půlnoci na webu obce Zásada přes formulář.

 

https://www.zasada.cz/mestys-zasada/aktuality/covid-19/zkouska-1025cs.html

testování Zásada.PNG

 

 Plán úklidu místní komunikace v Jílovém u Držkova

V uvedeném dokumentu (formát PDF) zjistíte, ve kterém týdnu proběhne v naší obci údržba místní silnice. Údržba by měla proběhnout v 16. týdnu, tedy od 19.4. - 23.4.2021 jedná se pouze o předběžný termín. 

plan-uklidu-po-zime.pdf

489759ab0b3a34abb9ae88dea93a6e0c.jpgInformace z ordinace praktického lékaře Zásada/Držkov - OČKOVÁNÍ

 

Informace z ordinace PL.pdf

PL.jpg

 Dopis hejtmana Libereckého kraje 11.duben 2021

dopis_hejtmana_starostové_duben_11 (1).pdfZměny v linkové dopravě v Libereckém kraji od 12. dubna

Vážení občané,

informujeme vás, že s platností od 12. dubna jsou v rámci linkové dopravy opět zavedeny vybrané školní spoje, které nemají za účelem přepravy do/ze školy jinou alternativu. (Prázdninový režim dopravy zůstává zachován. Je to stejný režim, jaký platil od ledna do konce února.)

 

Více informací vč. přehledu po linkách naleznete zde:

https://www.iidol.cz/aktuality/10510:neprehlednete-doplneni-vybranych-skolnich-spoj-od-124.html


web: https://www.korid.cz   https://www.iidol.cz   https://www.opuscard.cz 

 

idol.PNG2021 Sčítání lidu, domů a bytů

Sčítání 2021.PNG

BEZPEČNĚ, ONLINE, RAZ DVA. SČÍTÁNÍ 2021.

 

Online sčítání 27. 3. - 11. 5. 2021

Sčítání 2021 začalo rozhodným okamžikem o půlnoci z 26. na 27. 3. online sčítáním. Z důvodů epidemické situace byla možnost sečíst se online prodloužena do 11. 5. Elektronický sčítací formulář naleznete na webu www.scitani.cz  nebo v mobilní aplikaci Sčítání21, která je dostupná v Google Play i App Store. Online formulář můžete jednoduše a bezpečně vyplnit z pohodlí domova i za ostatní členy domácnosti, ať už se jedná o rodinné příslušníky nebo o starší příbuzné.

 

Listinné sčítání 17. 4. - 11. 5. 2021

Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář. Jeho distribuci zajišťují sčítací komisaři, což jsou zaměstnanci České pošty, příp. Českého statistického úřadu. Vzhledem k současné epidemické situaci upravil ČSÚ v součinnosti s Českou poštou distribuci a sběr listinných formulářů tak, že při nich dojde k výraznému omezení fyzických kontaktů mezi sčítacími komisaři a obyvatelstvem. Distribuce formuláře spolu s odpovědní obálkou do domácností bude probíhat podob­ně, jako nyní probíhá doručování doporučených poštovních zásilek, při dodržování přísných hygienických pravidel (respirátor, dezinfek­ce, fyzický kontakt primárně venku, minimalizace doby kontaktu). Sčítací komisaři budou také pravidelně testováni na koronavirus. Z epidemických důvodů však nebudou pomáhat s vyplňováním formulářů. V případě potřeby se můžete obrátit na info­linku 253 253 683, napsat dotaz na e-mail dotazy@scitani.cz nebo chatbota a online chat virtuální poradny na webu scitani.cz a v elektronickém formuláři.

Vyplněné formuláře bude možné zdarma odeslat v odpovědní obálce prostřednictvím schránek České pošty nebo odevzdat na kontaktních místech sčítání (viz dále). Na kontaktních místech sčítání bude možné si formulář i vyzvednout. I po obdržení listinného formuláře bude stále platit možnost využít praktičtější i jednodušší online způsob sečtení.

Koho se sčítání týká

Sčítání 2021 je povinné pro všechny osoby, které mají k rozhodnému okamžiku trvalý pobyt nebo přechodný pobyt nad 90 dnů na území ČR. Sečíst se musí každá taková osoba, bez ohledu na místo skutečného pobytu, věk, svéprávnost a zdravotní stav. Za osoby mladší 18 let, osoby omezené ve svéprávnosti a podobně provádí sečtení jejich zákonný zástupce, opatrovník nebo osoba k tomu oprávněná. Sčítání se týká i cizinců přítomných v ČR v rozhodný okamžik, s výjimkou diplomatů nebo cizinců s krátkodo­bým pobytem do 90 dnů.

Kontaktní místa

Kontaktní místa Sčítání 2021 najdete na cca 800 vybra­ných pobočkách České pošty a všech krajských správách Českého statistického úřadu. Poskytují široké veřejnosti informace o sčítání a jsou také místy, na kterých lze získat nebo odevzdat listin­né formuláře. Na kontaktních místech budou zavedena přísná hygienická opatření. Adresy a telefony kontaktních míst sčítání zjistíte na webu https://scitani.ceskaposta.cz.

Ochrana dat

Bezpečnost dat sčítání je zásadní. Veškeré údaje jsou zpracovávány v souladu s příslušnými právními předpisy a používány jsou maximálně zabezpečené informační systémy.

Veškeré informace o sčítání naleznete na webu www.scitani.cz. Informace k vyplnění sčítacího formuláře jsou dostupné v sekci „Jak se sečíst“.  Odpovědi na nejčastější dotazy naleznete v sekci „Časté dotazy“.Sčítání lidu, domů a bytů 2021

Sčítání lidu, domů a bytů 2021
 
Sčítání 2021 začíná o půlnoci z 26. na 27. 3. 2021. V první fázi má každý možnost sečíst se online prostřednictvím elektronického formuláře na webu nebo v mobilní aplikaci. Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 4. do 11. 5. 2021 vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář. Jeho distribuci mají na starosti sčítací komisaři a síť kontaktních míst. Tuto část Sčítání 2021 zajišťují z velké části partneři Českého statistického úřadu z České pošty, s. p. Distribuce a sběr listinných formulářů budou pravděpodobně probíhat ve složité epidemické situaci. Činnost sčítacích komisařů i kontaktních míst bude v součinnosti ČSÚ a České pošty upravena tak, aby došlo k výraznému omezení fyzických kontaktů mezi sčítacími komisaři a obyvatelstvem za dodržení aktuálních hygienických opatření.
Podrobnější informace naleznete na www.scitani.cz
Seznam kontaktních míst České pošty, s. p. a Českého statistického úřadu včetně aktuální otevírací
doby a kontaktů lze od 6. 3. 2021 zobrazit ve webové prezentaci České pošty na stránce
 
2021.jpg
Sčítání.PNG


Velikonoční výzva v Jílovém u Držkova

Zapojte se do výzvy KRASLICOV 2021
Obecní knihovna Jílové u Držkova se zapojila do celorepublikové soutěžní výzvy Velikonoční KRASLICOV 2021. Cílem soutěže je vytvořit velikonoční kraslici o velikosti minimálně 30 cm a umístit ji na viditelné místo. Soutěžní kraslici vyfoťte a fotografie umístěte k této události nebo jej zašlete na email: info@jiloveudrzkova.cz
Ze všech fotografií budou vybrány tři vítězné kraslice.
Soutěž bude ukončena dne 5. dubna 2021. Poté dojde k vybrání vítězných dekorací a odeslání výsledků do celorepublikové soutěže.
 
Velikonoce.PNG


Dopis hejtmana Libereckého kraje 21. březen

dopis_hejtmana_starostové_brezen_21.pdfZápis MATEŘSKÁ ŠKOLA ZÁSADA - informace

zapisdoms.pngZápis MŠ.PNG

Kritéria MŠ Zásada.PNG