Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality

Aktuality


 

 

 

 


 

Aplikace pro chytré telefony MOBILNÍ ROZHLAS

Máme pro Vás novou aplikaci pro chytré telefony

Stáhněte si aplikaci do Vašeho mobilu a otestujte všechny užitečné funkce

Vážení občané,
jak jistě víte, přistoupili jsme k modernizaci komunikace mezi úřadem a občany. Již nějaký čas využíváme SMS zprávy, hlasové zprávy a e-maily a v tuto chvíli bychom Vám rádi představili další možnost, jak získat ještě více informací. Naši novou aplikaci pro chytré telefony.

Užitečné funkce aplikace Mobilní Rozhlas:

 • Chytrá nástěnka: Na hlavní stránce aplikace najdete všechny zprávy z úřadu. Aktuality, informace a fotografie z událostí, stejně jako rozcestník do dalších sekcí aplikace. Kromě novinek se také dozvíte, jaké je u nás zrovna počasí, kdo má svátek a najdete tam upozornění na zprávy, které Vám budeme posílat.
 • Fotohlášky Zmapujto: Funkce, díky které můžete vyfotit a poslat na úřad pochvaly i náměty na zlepšení. Stačí přímo v aplikaci vyfotit černou skládku, výmol na silnici, nesvítící lampu, zničenou lavičku nebo například sraženou zvěř, označit místo a odeslat. Kompetentní osoba se již postará o nápravu. Samozřejmě budeme rádi i za pozitivní a pochvalné fotohlášky jako povedenou rekonstrukci, opravený chodník nebo hezkou vánoční výzdobu.
 • Tísňové linky: V aplikaci můžete jednoduše najít seznam nejdůležitějších tísňových linek a zavolat záchrannou službu, hasiče či policii. Součástí této funkce je také možnost zobrazit Vaši aktuální polohu a mapu okolí pro případ nenadálých událostí a nehod. Díky Tísňovým linkám budete mít pocit bezpečí, ať půjdete kamkoliv.
 • Informace o místě Vašeho bydliště: V této sekci najdete demografické, geografické a historické údaje, stejně jako fotogalerii z kulturních či jiných aktivit, kontakty a otevírací dobu úřadů a tipy na nejzajímavější aktivity a výlety v okolí. U každého tipu na výlet navíc najdete jeho polohu, otevírací dobu a případně vstupné. Už si nebudete muset lámat hlavu s tím, kam vyrazit.

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas!

Jak začít používat aplikaci Mobilní Rozhlas?

 1. Stáhněte aplikaci z jednoho ze dvou odkazů uvedených výše a nainstalujte ji.
 2. Otevřete aplikaci a vyberte místo Vašeho bydliště.
 3. Zadejte své telefonní číslo, aby bylo možné Váš kontakt přiřadit k aplikaci.
 4. A to je vše! Můžete začít využívat všechny funkce v aplikaci.

Díky naší nové aplikaci Mobilní Rozhlas budete mít vždy po ruce důležité informace, kontakty i možnost se podílet na zlepšení života u Vás i ve Vašem okolí.

3. Ilustracni obrazek pro mobilni aplikaci - 1.jpg

6. Ilustracni obrazek pro mobilni aplikaci - 2.jpgMobilní rozhlas v Jílovém

Naše obec zavádí Mobilní Rozhlas!

Vážení občané,
v souvislosti se zlepšováním informovanosti občanů, u nás zavádíme novou službu - Mobilní Rozhlas. Nově Vás budeme informovat o aktuálním dění pomocí různých komunikačních kanálů.

Zaregistrujte se, vyplňte Vaše tel. číslo a e-mail na webových stránkách  jiloveudrzkova.mobilnirozhlas.cz

Následně budete ZDARMA dostávat:

 • SMS zprávy,
 • hlasové zprávy,
 • e-maily,
 • zprávy do aplikace

o důležitých aktualitách - upozornění na odstávky energií,  pozvánky na kulturní události a mnoho dalšího.

Občané, kteří jsou registrováni k odběru SMS na www.jiloveudrzkova.cz  jsou automaticky zapojeni do této služby. Mohou si aktualizovat své údaje nebo e-mail.

 1. Ilustracni obrazek pro platformu - hlavni.jpg

 Obecní úřad o vánočních svátcích uzavřen

Upozorňujeme občany, že obecní úřad Jílové u Držkova  bude ve dnech 28. -  30. 12. 2020 uzavřen. Děkujeme za pochopení.
 Přejeme všem klidné vánoční svátky!


Informace z ordinace praktického lékaře Držkov - Zásada

Ordinace praktického lékaře v Zásadě a Držkově bude v provozu
do 22. prosince včetně – tedy ještě v pondělí normálně ordinujeme v Držkově a v úterý v Zásadě. Ve středu 23. prosince a 28. až 31. prosince budeme mít dovolenou. Od 4. ledna již opět standardně ordinujeme. Akutní případy v případě nutnosti směřujte na pohotovostní služby nejbližších nemocnic.

Šťastný a veselý nový rok 2021!

MUDr. Jan Žwak a sestřička

 

unnamed.jpgZtratil se pes Darwin - prosíme o pomoc

Darwin.JPGČEZ - Zrušení výlepů letáků při oznamování plánovaných odstávek od 1.1.2021

 

Dobrý den,

 pravděpodobně jste již v tisku anebo v rádiu zaznamenali naši informační kampaň Léta s letáky končí. Je to skutečně tak, od 1.1.2021 dojde ke zrušení výlepu papírových oznámení k plánovaným odstávkám elektrické energie.

https://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/376.html

 Stávající způsob oznámení odstávky na obce e-mailem zůstává nezměněn a i nadále budete dostávat informaci cca. 20 dnů před odstávkou. Naopak připravujeme vylepšení tohoto způsobu oznamování a od ledna by se měla na web vrátit i možnost stáhnout oznámení o odstávce v pdf.  

Ačkoliv se snažíme širokou veřejnost o zrušení výlepů informovat, ráda bych vás poprosila o součinnost, aby se tato informace dostala i k vašim občanům. Každý ze zákazníků ČEZ Distribuce se může nechat informovat o plánované odstávce bezplatně e-mailem. Služba zároveň obsahuje možnost zasílat SMS v případě poruchy s odhadem času obnovení dodávky. Velká část z vás již tuto službu využívá, neboť funguje již od roku 2018. Nyní jsme registraci ještě více zjednodušili, aby si službu uměl nastavit doopravdy každý. 

Pro obce, města a jejich příspěvkové organizace, zejména školy a školky ráda s nastavením služby pomohu, případně přímo nastavím, pokud mi dodáte podklady.  

 V případě dotazů jsem vám samozřejmě k dispozici a ráda dovysvětlím a pomohu. Nejčastější dotazy a odpovědi k nim k této problematice naleznete i zde: https://www.cezdistribuce.cz/cs/otazky-a-odpovedi.html,

 S přáním příjemného dne

Eva Zubričanová, Regionální reprezentant | Obsluha pro veřejný sektor

ČEZ Distribuce, a. s.

Teplická 874/8

405 02  Děčín

 mobil: +420 724 754 239

e-mail: eva.zubricanova@cezdistribuce.cz

www.cezdistribuce.cz

 

    Příloha: ČEZ Distribuce, a.s. končí s letáky

1.JPG

2.JPGMikulášská nadílka

Mikulášská nadílka v Jílovém 
Během druhého adventního víkendu dětem zanechal Mikuláš se svou družinou čertů a andělů balíček se sladkostmi a překvapením.
Každému z dětí byl balíček doručen a my doufáme, že udělal radost a rozzářil dětská očka.
Přejeme Vám krásný, klidný a štastný druhý advent.
 
130035010_405734537286246_1519520582258607450_n.jpg


Informace o změnách Jízdních řádů od 13. prosince 2020

Informujeme vás o změnách jízdních řádů ve veřejné dopravě od 13. prosince 2020.

http://www.iidol.cz/aktuality/9600:neprehlednete-finalni-podoba-jizdnich-rad-od-13-prosince-2020.html

 

Jízdní řády a další potřebné informace naleznete v sekci Jízdní řády/Připravované změny na našem webu, dále jsou postupně nahrávány na Celostátní informační systém, aby spojení nalezl vyhledávač www.idos.cz.

Upozorňujeme, že s ohledem na vývoj epidemiologické situace může být rozsah dopravy v návaznosti na bezpečnostní opatření upravován.

 

Pro jednotlivé oblasti Libereckého kraje jsou připraveny též přehledy změn:

ČESKOLIPSKO

JABLONECKO

LIBERECKO

TURNOVSKO-SEMILSKO

 

Dále informujeme, že i letos budou mít cestující možnost si zakoupit knižní jízdní řád. I letos bude prodáván pro celou oblast Libereckého kraje. Prodejní cena je 30 Kč a k dispozici by měl být u dopravců a na dalších prodejních místech cca od 1. prosince. (Informace o zahájení prodeje bude také zveřejněna na našem webu www.iidol.cz a na našem Facebooku.)

 

S případnými dotazy je možné se obrátit na (info@korid.cz).Vánoční strom v Jílovém u Držkova

Krásný adventí čas Vám všem
 
Dnes na 1. adventní neděli byl v Jílovém rozsvícen vánoční strom před obecním úřadem. Současná situace nám neumožnila se sejít při tradičním rozsvícení. Přejeme Vám do adventního období hlavně pohodu a klid, úsměv na tváři za každé situace a hlavně to nejdůležitější , hromadu štěstí a zdraví.
To vše Vám přeje zastupitelstvo obce  Jílové u Držkova. 
128276125_180095310446724_4741488736553588073_n.jpg
 
 
Dříve, než nastane Štědrý den, proběhnou čtyři adventní neděle:
 
♦️ První adventní neděle je označována za železnou. V tuto neděli se zapaluje na adventním věnci první fialová svíčka. Je to tzv. svíce proroků. Svíčka symbolizuje naději. První adventní týden je spjat se svátky svaté Barbory a Mikuláše.
♦️ Druhou adventní nedělí je bronzová. Má reprezentovat lásku a Ježíškovy jesličky. V tuto neděli by se na věnci měla zapálit druhá fialová svíce. Této svíci se říká betlémská a symbolizuje mír.
♦️ Třetí adventní neděle je stříbrná, nebo také pastýřská. V tuto neděli se slaví křesťanský svátek zvaný Gaudete, který je spjat s těšením se na narození Ježíše. Advent se přehoupl do druhé poloviny a získává více slavnostní nádech. V tento den se kostel zdobil květinami a vše okolo bylo růžové, růžová by měla být správně i třetí adventní svíčka, tzv. svíčka přátelství. A proč zrovna růžová? Protože jde o symbol radosti.
♦️ Poslední adventní nedělí je tzv. zlatá neděle nebo také andělská neděle. V tento den se zapaluje na věnci čtvrtá fialová svíčka, která je symbolem míru, pokoje a lásky.


Rozsvícení vánočního stromu

VS.JPG