Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality

Aktuality


 

 

 

 


 

Žádost o pomoc s domácí výrobou látkových roušek.

Prosíme veřejnost, aby při pobytu venku nebo ve větším kolektivu nosili lidé roušku, případně šátek, šálu, látkový kapesník atp., neboť tím chrání sebe i ostatní.

Ten hlavní důvod, proč látkové roušky nosit preventivně, je ten, že tím chráníme své okolí. Pokud člověk zakašle, vysílá kapénky daleko před sebe, ale stačí i obyčejná mluva, i při ní “prskáme”. Pokud máme před ústy látkovou roušku, výrazně se sníží množství kapének, které takto vyšleme do světa.

ŽÁDOST O POMOC S DOMÁCÍ VÝROBOU LÁTKOVÝCH ROUŠEK ❗️
Žádáme všechny dobrovolníky, kteří jsou schopni zajistit domácí výrobu látkových roušek – ústenek, aby tak učinili. Tato dobrovolnická akce je koordinována Libereckým krajem.

Krajský krizový štáb zřídil e-mailový kontakt dobrovolnictvi@kraj-lbc.cz, kam se mohou hlásit všichni dobrovolníci, kteří by chtěli přispět svou silou i časem a pomoci ostatním skrze plnění požadavků, které má na seznamu krizový štáb.

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě ????
Noste roušky ????

2020.PNGObecní úřad UZAVŘEN

Uzavření obecního úřadu.JPGInformace z ordinace praktického lékaře Držkov/Zásada !!!

Ordinace Držkov.PNGVyhlášení nouzového stavu (12.3.2020, 14:00 hod)

nouzovy-stav-coronavirus.jpgInformace z ordinace Držkov

Hezký den všem,
ač mediální osvěta je masivní, stále mnoho lidí nemá jasno v tom, jak postupovat v případě příznaků nachlazení/chřipky v tomto výjimečném období.
Prosím o informaci občanů Vašich obcí všemi možnými kanály, dle mého názoru povedený plakát obsahující vše potřebné posílám v příloze.
Je nutné si uvědomit jednu nemilou věc, a to skutečnost, že v běžné ordinaci nelze onemocnění novým koronavirem rozlišit od běžné chřipky či jiného respiračního infektu. Proto apeluji na všechny naše pac., aby v tomto období s chřipkovými příznaky do ordinace fyzicky nechodili, jelikož naplněná čekárna je jako stvořená líheň pro případný snadný přenos. V době e-receptů a e-neschopenek se dá dost věcí vyřešit i na dálku.
Je bohužel možné, že nový virus bude za pár měsíců "běžným respiračním onemocněním s vyšším rizikem komplikací", ovšem nyní jsme stále ještě v režimu, kdy se snažíme zabránit jeho nekontrolovatelnému rozšíření.

Pro aktuální informace doporučuji sledovat web dr. Štefánka, který se problematice věnuje a denně zpracovává aktuální informace způsobem, za který zaslouží uznání.
www.stefajir.cz

Děkuji za spolupráci,
s pozdravem, dr. Žwak

 

Covi.PNG

 Omezení veřejné dopravy v důsledku uzavření škol

 

Informujeme vás, že v důsledku uzavření škol (preventivní opatření proti šíření viru COVID-19) platí až do odvolání prázdninové jízdní řády.

Více informací naleznete na našem webu:

Aktualita: http://www.iidol.cz/aktuality/7944:neprehlednete-vylukova-opatreni-ve-verejne-doprave-v-souvislosti-s-uzavrenim-skol.html

Sekce Jízdní řády/Připravované změny

Facebook IDOL - IDOL

 

 

KORID LK, spol.s r.o., U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec

sídlo provozovny: U Jezu 525/4, Liberec
web: www.korid.cz   www.iidol.cz   www.opuscard.cz  

IDOL

753.JPGPreventivní hygienické zásady

7896.JPG159.JPGBazárek v Jílovém 14.3.2020 ZRUŠEN

89719088_1062907147376126_3462992861878812672_n.jpg

 

 Mléko ze dvora - zemědělská farma Jílové

Mléko ze dvora.JPGHospoda v Jílovém zavřeno 14.-15. března 2020

Hospoda.JPG