Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality

Aktuality


Mobilní pošta v Jílové u Držkova

Mobilní pošta v Jílovém u Držkova 

Od pondělí 3.května 2021 bude do naší obce pravidelně zajíždět mobilní pobočka České pošty (prozatím v květnu 2021, v případě prodloužení služby budou občané informováni).
Vozidlo s logem Mobilní pošta bude přistaveno před obecním úřadem vždy v níže uvedených časech. Najdete zde podobný rozsah služeb jako na kamenné pobočce včetně možnosti platby kartou.
Vyřídíte zde:
Příjem zásilek
Poštovní poukázky
Služby SIPO
Prodej kolků, cenin a telefonních karet
Prodej tisku a doplňkového zboží
Provozní doba Mobilní pošty v naší obci: Pondělí 10:10 – 10:40 hod.
Pro bližší informace navštivte web: https://www.ceskaposta.cz/mobilni-posta

 

Česká pošta.PNGČarodějnické tvoření v Jílovém

Obecní knihovna Jílové u Držkova pořádá ČARODĚJNICKÉ TVOŘENÍ

V období od 16. dubna do 1. května nám zašlete prostřednictvím e-mailu: info@jiloveudrzova.cz fotografii čarodějnice, kterou namalujte nebo vytvořte, ve fantazii se meze nekladou. Zároveň se můžete podělit o některou tradici, kterou na čarodějnice pravidelně děláte.
Již nyní se velmi těšíme na Vaše kreativní zpracování čarodějnic a věříme, že si prostřednictvím této činnosti alespoň trochu odpočinete od starostí všedních dní.
Na odměnu se může těšit každý účastník.

ČT.PNGVýsledky Velikonoční výzvy 2021

Přinášíme Vám výsledky Velikonoční výzvy 2021. Celkem se v naší obci vytvořilo 17 kusů kraslic různých druhů, velikostí a materiálů. Z celkového počtu 155 zapojených obcí z celé ČR jsme se umístili na krásném 62. místě s přepočtem 12,9 obyvatel na jedno vejce. Titul Velikonoční Kraslicov 2021 získala obec Věckovice na Plzeňsku a my se tímto připojujeme ke gratulaci! 
Blahopřejeme všem, kteří se do výzvy zapojili a přispěli tak svými vajíčky a děkujeme skupině
Zajíců už je dost, letos frčí vajíčka  za možnost zapojit se do tohoto projektu. Věříme, že se Velikonoční výzvy postupně stanou další oblíbenou tradicí.
Pamětní list a a malou pozornost obdržel každy účastník této výzvy. Velikonoce jsou sice již za námi, ale čarodějnice se blíží.
Připravili jsme Vám čarodějnické tvoření více na webu obce. 
VL.jpg
 


Diakonie Broumov pořádá sbírku v období od 19.4. -14.5.2021 v Jílovém u Držkova

Sbírka se uskuteční v obci Jílové u Držkova v období od 19.4.2021 - 14.5.2021.

Darované věci odevzdávejte ve dnech úředních hodin na obecní úřad Jílové u Držkova č.p. 87. 

Sbírka je určena pro obyvatele obce Jílové u Držkova. 

Sbírka DB.PNG Nabídka občanům a OSVČ - Antigenní testování na OÚ Zásada

 

Vážení občané, dostali jsme nabídku od OÚ Zásada na antigenní testování. Pokud byste se chtěli nechat testovat,provádějí antigenní testování každý týden ve středu mezi 17-18h na úřadě v Zásadě. Testuje ČČK. Testování je pro všechny zcela zdarma. Registrace je nutná vždy nejpozději do pondělní půlnoci na webu obce Zásada přes formulář.

 

https://www.zasada.cz/mestys-zasada/aktuality/covid-19/zkouska-1025cs.html

testování Zásada.PNG

 

 Plán úklidu místní komunikace v Jílovém u Držkova

V uvedeném dokumentu (formát PDF) zjistíte, ve kterém týdnu proběhne v naší obci údržba místní silnice. Údržba by měla proběhnout v 16. týdnu, tedy od 19.4. - 23.4.2021 jedná se pouze o předběžný termín. 

plan-uklidu-po-zime.pdf

489759ab0b3a34abb9ae88dea93a6e0c.jpgInformace z ordinace praktického lékaře Zásada/Držkov - OČKOVÁNÍ

 

Informace z ordinace PL.pdf

PL.jpg

 Dopis hejtmana Libereckého kraje 11.duben 2021

dopis_hejtmana_starostové_duben_11 (1).pdfZměny v linkové dopravě v Libereckém kraji od 12. dubna

Vážení občané,

informujeme vás, že s platností od 12. dubna jsou v rámci linkové dopravy opět zavedeny vybrané školní spoje, které nemají za účelem přepravy do/ze školy jinou alternativu. (Prázdninový režim dopravy zůstává zachován. Je to stejný režim, jaký platil od ledna do konce února.)

 

Více informací vč. přehledu po linkách naleznete zde:

https://www.iidol.cz/aktuality/10510:neprehlednete-doplneni-vybranych-skolnich-spoj-od-124.html


web: https://www.korid.cz   https://www.iidol.cz   https://www.opuscard.cz 

 

idol.PNG2021 Sčítání lidu, domů a bytů

Sčítání 2021.PNG

BEZPEČNĚ, ONLINE, RAZ DVA. SČÍTÁNÍ 2021.

 

Online sčítání 27. 3. - 11. 5. 2021

Sčítání 2021 začalo rozhodným okamžikem o půlnoci z 26. na 27. 3. online sčítáním. Z důvodů epidemické situace byla možnost sečíst se online prodloužena do 11. 5. Elektronický sčítací formulář naleznete na webu www.scitani.cz  nebo v mobilní aplikaci Sčítání21, která je dostupná v Google Play i App Store. Online formulář můžete jednoduše a bezpečně vyplnit z pohodlí domova i za ostatní členy domácnosti, ať už se jedná o rodinné příslušníky nebo o starší příbuzné.

 

Listinné sčítání 17. 4. - 11. 5. 2021

Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář. Jeho distribuci zajišťují sčítací komisaři, což jsou zaměstnanci České pošty, příp. Českého statistického úřadu. Vzhledem k současné epidemické situaci upravil ČSÚ v součinnosti s Českou poštou distribuci a sběr listinných formulářů tak, že při nich dojde k výraznému omezení fyzických kontaktů mezi sčítacími komisaři a obyvatelstvem. Distribuce formuláře spolu s odpovědní obálkou do domácností bude probíhat podob­ně, jako nyní probíhá doručování doporučených poštovních zásilek, při dodržování přísných hygienických pravidel (respirátor, dezinfek­ce, fyzický kontakt primárně venku, minimalizace doby kontaktu). Sčítací komisaři budou také pravidelně testováni na koronavirus. Z epidemických důvodů však nebudou pomáhat s vyplňováním formulářů. V případě potřeby se můžete obrátit na info­linku 253 253 683, napsat dotaz na e-mail dotazy@scitani.cz nebo chatbota a online chat virtuální poradny na webu scitani.cz a v elektronickém formuláři.

Vyplněné formuláře bude možné zdarma odeslat v odpovědní obálce prostřednictvím schránek České pošty nebo odevzdat na kontaktních místech sčítání (viz dále). Na kontaktních místech sčítání bude možné si formulář i vyzvednout. I po obdržení listinného formuláře bude stále platit možnost využít praktičtější i jednodušší online způsob sečtení.

Koho se sčítání týká

Sčítání 2021 je povinné pro všechny osoby, které mají k rozhodnému okamžiku trvalý pobyt nebo přechodný pobyt nad 90 dnů na území ČR. Sečíst se musí každá taková osoba, bez ohledu na místo skutečného pobytu, věk, svéprávnost a zdravotní stav. Za osoby mladší 18 let, osoby omezené ve svéprávnosti a podobně provádí sečtení jejich zákonný zástupce, opatrovník nebo osoba k tomu oprávněná. Sčítání se týká i cizinců přítomných v ČR v rozhodný okamžik, s výjimkou diplomatů nebo cizinců s krátkodo­bým pobytem do 90 dnů.

Kontaktní místa

Kontaktní místa Sčítání 2021 najdete na cca 800 vybra­ných pobočkách České pošty a všech krajských správách Českého statistického úřadu. Poskytují široké veřejnosti informace o sčítání a jsou také místy, na kterých lze získat nebo odevzdat listin­né formuláře. Na kontaktních místech budou zavedena přísná hygienická opatření. Adresy a telefony kontaktních míst sčítání zjistíte na webu https://scitani.ceskaposta.cz.

Ochrana dat

Bezpečnost dat sčítání je zásadní. Veškeré údaje jsou zpracovávány v souladu s příslušnými právními předpisy a používány jsou maximálně zabezpečené informační systémy.

Veškeré informace o sčítání naleznete na webu www.scitani.cz. Informace k vyplnění sčítacího formuláře jsou dostupné v sekci „Jak se sečíst“.  Odpovědi na nejčastější dotazy naleznete v sekci „Časté dotazy“.