Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality

Aktuality


 

 

 

 


 

Československá párty v Jílovém u Držkova

Datum konání: 28. 2. 2020

★★★♛ ČESKOSLOVENSKÁ PÁRTY ♛ ★★★
Zveme Vás na Československou párty v NIGHT LIFE JÍLOVÉ U DRŽKOVA. Připomeneme si ty největší Československé hity od 70's až po současnost.

Československá  Párty Jílové.JPG

 E-box recyklace starých drobných spotřebičů a baterií

Zapojení obce Jílové u Držkova do projektu E-BOX

Naše obec se ve spolupráci se společností ASEKOL rozhodla usnadnit občanům třídění vysloužilých malých elektrozařízení a baterií.

Každý občan má nyní možnost zanést drobná elektrozařízení , jako jsou kalkulačky, počítačové myši, klávesnice, přehravače, fotoaparáty, fény, kulmy aj. s max. rozměrem: 27x28 cm  a zdarma se jej zbavit vyhozením do připravené nádoby E- boxu.

Nástavec E-boxu je určen na sběr baterií a akumulátorů.

Do E- boxu  NEPATŘÍ žárovky a zářivky- ty je nutné odevzdat při sběru nebezpečného odpadu, nebo v prodejnách s tímto sortimentem!!

E- box je umístěn na chodbě Hospody  v Jílovém  a je přístupný  v době , kdy je  v provozu.

Společnost Asekol následně zajistí zdarma odvoz a ekologickou likvidaci.

Hlavním cílem vedle usnadnění třídění drobných elektrozařízení je také zvýšení množství sebraných  malých spotřebičů. Ty totiž většinou končí v komunálním odpadu . Pokud se elektrospotřebiče obsahující zdraví škodlivé materiály vyhodí  spolu s běžným odpadem do popelnice, nedojde k jeho recyklaci, ale skončí na řízené skládce. Tak zcela zbytečně dochází k hromadění odpadu, který by mohl být znovu využit. Naopak pokud je elektrozařízení odevzdáno k recyklaci, je zajištěno, že drtivá většina vysloužilého spotřebiče bude opětovně využita. Šetří se tak přírodní zdroje a životní prostředí.

 

456.JPGHospoda v Jílovém Zavřeno o víkendu 7.2.-9.2.2020

Datum konání: 7. 2. 2020 - 9. 2. 2020

83926316_494174771536004_3454573892754997248_n.jpgOtevření nové knihovny v Železném Brodě

Datum konání: 20. 2. 2020

 

Tisková zpráva Města Železný Brod:

Knihovna láká čtenáře do nových prostor

Ještě pár dní bude v Městské knihovně Železný Brod probíhat revize knihovního fondu a instalace části nábytku a projekčního systému. Nicméně již nyní láká knihovna na slavnostní otevření, při kterém svým čtenářům představí zcela nové prostory na nové adrese – Jiráskovo nábřeží 737. Po bezmála třech měsících od začátku stěhování se železnobrodská knihovna slavnostně otevře ve čtvrtek 20. února v 11 hodin za účasti pozvaných hostů. 

Půjčování a výměna knih bude zahájena od 14 hodin a od následujícího dne bude již knihovna otevřena dle běžné otevírací doby. Vedoucí knihovny paní Mgr. Dana Hudíková se obává velkého náporu nedočkavých čtenářů a říká: „věříme, že nás hned první den nedočkaví čtenáři nezavalí knihami, máme jich tu opravdu spousty a na všechny nejen naše stávající čtenáře se dostane kvalitního čtiva.“ Velkým přáním obou knihovnic je, aby nové prostory nalákali nové čtenáře. 

Na závěr slavnostního se v multimediálním sále knihovny od 18 hodin uskuteční přednáška PhDr. Tomáše Černohouse na téma „Příběhy krajanů z Banátu“.

 Ještě před samotným zahájením běžného provozu jsou do knihovny zvány především maminky (a tatínci) s nejmenšími dětmi na setkání v rámci projektu Bookstart – S knížkou do života.  Na téma „Stopovaná s medvídkem Pú“ si budou s lektorkou Lenkou Hřibovou číst v pátek 7. února od 10 hodin                      

Autor:
Alena Matějková, Informační a kulturní středisko Železný Brod

 

knihovna.JPGPozvánka - Cestovatelská přednáška

Datum konání: 3. 2. 2020

Tisková zpráva Města Železný Brod:

Cestovatelská přednáška – VÝCHODNÍ HIMALÁJ

Velký 22. denní trek východním Himálajem Radky Tkáčikové, od osmitisícovky Kanchenjungy k Makalu. Největší přechod ve východním Himálaji, vystoupáme do BC Kanchenjunga 5 143 m a přes himálajská sedla dojdeme až do oblasti Makalu. Etnicky rozmanitá oblast je domovem Limbů, Sherpů, Raiů, Gurungů, Magarů a Tamangů a také vzácného něžného leoparda a pandy rudé. Vydejte se s námi za poznáním jedinečné přírody, tibetského buddhismu, kde kláštery, chorteny a modlitební praporky jsou nedílnou součástí života přátelských obyvatel.

Přednášku pořádá Turistické informačním centru Železný Brod, tel: 484 353 333 v prostorách KC Kino v pondělí 3. února od 18 hodin.

 

Dále připravujeme:

  1. 2. Michal Přikryl: Putování divočinou Norska
  2. 3. Pavel Chlum a Petr Kvarda: Jordánsko – království skalních chrámů a Mrtvého moře
  3. 3. Tomáš Kůdela: Expediční jachting
  4. 4. Michal Přikryl: Divokým Švédskem s dvouměsíčním prckem
  5. 4. Way Away: Na Bramboře kolem světa – Nepál

 

Autor:
Vebrová Veronika, Informační a kulturní středisko Železný Brod

 

Výstřižek.JPGPozvánka - výstava fotografií a historických fotoaparátů v Železném Brodě

Datum konání: 31. 1. 2020 - 16. 2. 2020

Tisková zpráva Města Železný Brod:

MĚSTSKÁ GALERIE VLASTIMILA RADY

VÝSTAVA BRODY V BRODĚ A HISTORICKÉ FOTOAPARÁTY

 

V pátek 31. ledna bude v Městské galerii Vlastimila Rady zahájena fotografická výstava veřejnou vernisáží. Jde o výstavu vítězných fotografií z foto soutěže, která spojuje všechny města mající v názvu slovo Brod – Havlíčkův, Český, Vyšší, Uherský a náš Železný. V roce 2019 bylo do soutěže zasláno celkem 540 fotografií do těchto kategorií: Krásy města, Život ve městě a Urbex.

Z celkem 104 brodských fotografií ocenění získal: Václav Urban – cenu předsedy poroty s fotografií „Rychle a pryč“ (kategorie Krásy města) a Václav Kroupa – cenu Města Železný Brod s fotografií „Bývala Kolora 1“ (kategorie Urbex a stavby 21. století). Všechny fotografie jsou ke zhlédnutí na www.fotobrody.cz.

Výstava bude doplněna historickými fotoaparáty a dalšími předměty týkající se fotografické činnosti. Za zapůjčení těchto předmětů velice děkujeme: p. Šilhánové, p. Heroutové, Řehákové, p. Bartůňkovi, p. Jelínkovi, p. Chvalinovi, p. Horáčkovi, p. Sedlmajerové, p. Horské a p. Novotnému a dalším.

Výstavu můžete navštívit do 16. února 2020.

 

Autor:

Vebrová Veronika, Informační a kulturní středisko Železný Brod

 

963.JPGKnihovna Jílové - nabídka vyřazených knih

Datum konání: 27. 1. 2020 - 29. 2. 2020

Nabídka vyřazených knih 

Knihovna Jílové u Držkova nabízí vyřazené knihy 
Knihy poskytujeme zdarma.
Prohlédnutí a vyzvednutí je možné v dny úředních hodin nebo po dohodě.
Zájem o knihy projevte nejpozději do 29. února 2020

Kniha.jpg! Zrušeno ! Pozvánka na posezení s hudbou

Datum konání: 24. 1. 2020

Z důvodu nemoci kapelníka - živá hudba zrušena! Hospůdka otevřena od 15 hodin. Děkujeme za pochopení

Hospůdka.PNGMáškarní bál pro děti v sokolovně Jílové u Držkova

Datum konání: 1. 2. 2020

Maškarní bál.JPGRozšíření úředních hodin Finanční úřad Železný Brod

2020.JPG